Poznajmy się
Na początku kilka słów o mnie – jestem inżynierką mechatroniki (prawie magistrem inżynierem mechaniki i budowy maszyn). W wolnym czasie zajmuję się rozwojem osobistym, czytam książki o tej tematyce, a moi bliscy uważają, że nie umiem żyć bez uczenia się. Chciałabym podzielić się swoją wiedzą w zakresie organizacji czasu, nauki i motywacji podczas studiowania kierunków inżynierskich. Uważam, że każda dziedzina naukowa wymaga innego rodzaju organizacji i narzędzi, chociażby ze względu na predyspozycje osoby zainteresowanej.
Zachęcona akcją Studenci Uczniom, chcę troszkę ułatwić Ci życie.

Do tej pory bałam się zrobić swój pierwszy krok i przelać na papier swoje wszystkie pomysły. Impulsem była dla mnie sytuacja w której nie tylko ja – studentka, ale przede wszystkim maturzyści znaleźli się ostatnio. Sama pięć lat temu byłam „króliczkiem doświadczalnym” z nową maturą i pamiętam swój strach i niepewność. Teraz sytuacja jest bardzo trudna i mogę tylko wyobrażać sobie jak bardzo się boisz. Tym sposobem stwierdziłam, że dołożę cegiełkę i nawet jeżeli pomogę tylko jednej osobie w nauce czy w podjęciu trudnej decyzji – to mój wysiłek się opłaci. Dlatego zachęcona akcją "Studenci Uczniom", chcę zwyczajnie troszkę ułatwić Ci życie.

Jako osoba, która odpowiednio przygotowała się na studia techniczne i ukończyła je bez większych problemów, chciałabym podzielić się z Tobą całą swoją wiedzą – abyś TY miała łatwiej. W prostych słowach – po co to wszystko? Dla Ciebie! Jak już wspomniałam uwielbiam rozwój osobisty i swój wolny czas spędzam w sposób, który większość osób określiłaby pracą a nie wolnym czasem. Ze smutkiem stwierdzam, że większość blogów, webinarów czy ogólnie biznesów online, jest skierowana do osób podejmujących kariery w marketingu, zarządzaniu zasobami ludzkimi czy ogólnie zajmuje się psychologią, a zdecydowana mniejszość skierowana jest do osób technicznych. Bez względu na to czy jesteś kobietą czy mężczyzną, w dzisiejszych czasach masz wiele możliwości rozwoju swoich umiejętności zarówno tych miękkich, jak i specjalistycznych. Jednak z mojego punktu widzenia, mało mówi się o początkach tego wszystkiego. O wysiłkach jakie musiała podjąć dana osoba, aby swój tzw. sukces osiągnąć. Niesamowicie ciekawym przedsięwzięciem jest konferencja Women in Tech Summit, przede wszystkim ze względu na możliwość poznania wspaniałych kobiet które osiągnęły sukces. Domyślam się, że wiele z nas gdy słucha takich opowieści z jednej strony czuje się zmotywowanym do działania, z drugiej gdy emocje opadną, nawet nie ma pojęcia jak się do tego zabrać – a zazwyczaj zaczyna się od studiów. I ten temat chce wam przybliżyć – co zrobić, jak się zorganizować i zmotywować, aby realnie przybliżyć się do sukcesu osób które podziwiasz.


Oczywiście, jest wiele zawodów, również technicznych, gdzie wykształcenie inżynierskie nie jest elementem obowiązkowym, sama znam wielu wspaniałych programistów, którzy skończyli uniwersytety, a nie politechniki. Jednak nie ukrywając jest wiele inżynierskich zawodów, do których osoba bez odpowiedniego wykształcenia nie może nawet się zbliżyć – koniec kropka.


Mam nadzieję, że jesteś ciekawa co dla Ciebie przygotowałam i zostaniesz tu ze mną na dłużej. Do usłyszenia/zobaczenia/napisania!

© 2023 by Tammy Gallaway. Proudly created with Wix.com